O mnie

niedziela, 28 lipca 2013
Ostatni wpis odnośnie ogródka pochodzi z połowy maja, więc warto zrobić małe uaktualnienie, zwłaszcza że sporo się w nim zmieniło.
poniedziałek, 24 czerwca 2013
Dawno mnie nie było, więc wypada trochę się wytłumaczyć. Pod koniec maja brałem udział w castingu do drugiego sezonu MasterChef'a. Dostałem się do drugiego etapu, jednak tu moje szczęście się skończyło. :) Moja potrawa nie spotakała się z uznaniem większości składu sędziowskiego i niestety nie udało mi się przejść dalej. Bogatszy o nowe doświadczenie, konstruktywną krytykę jakiej zostałem poddany oraz wskazówki co można zmienić/poprawić myślę, że moje gotowanie będzie jeszcze lepsze. Może w przyszłym roku kiedy ruszy casting do kolejnej edycji uda mi się zajść jeszcze dalej, na co liczę i na pewno będę ponownie startował. Obiecuję, że moje wpisy będa się pojawiać z większą regularnością niż przez ostatni miesiąc.
sobota, 18 maja 2013
Większą część roku spędzamy na działce, gdzie młody ma miejsce żeby się wybiegać. W tym roku postanowiłem wydzielić sobie część wolnego miejsca i zrobić tam ogródek, w którym miałbym pod ręką zioła do gotowania i nie tylko.
sobota, 06 kwietnia 2013
Obiecałem że jak tylko nagroda przyjdzie od razu sie nią pochwalę - tak też właśnie czynię :)
wtorek, 02 kwietnia 2013
Chciałbym zarówno zakomunikować jak i trochę się pochwalić, że jeden z moich przepisów wygrał główną nagrodę w konkursie ogłoszonym na portalu www.zmiksowani.pl
sobota, 16 lutego 2013

Cieszę się, że tu trafiłeś.

Mam również nadzieję, że znajdziesz coś co Cię zainteresuje i sam spróbujesz się zmierzyć z podanymi tu przepisami.

Jeżeli masz jakieś uwagi, pytania, zastrzeżenia lub prośby o jakiś przepis - nie wahaj się, tylko pisz śmiało. 

 

Teraz wypadałoby napisać coś o sobie. 

Jestem 33-letnim mężczyzną, który ładnych kilka lat temu odkrył w sobie pasję oraz umiejętności do gotowania.  W rozwijaniu mojego hobby dzielnie pomaga mi żona - pierwsza degustatorka i autorka większości zdjęć.

Gotowanie jest moim drugim wielkim hobby. Pierwszym są gry video, których od ok. 20 lat jestem maniakiem. Niektóre potrawy są inspirowane grami, w które grałem w danym momencie, inne powstały z potrzeby chwili (zachcianka ukochanej żony itp.)

Gotuję dla moich bliskich oraz dla własnej satysfakcji. Nie obce mi są zarówno potrawy mięsne, jak i sałatki czy desery.

Wiele osób szczególnie boi się spróbować swoich sił z ciastami. Boją się że nie wyjdzie, czy że wyjdzie...ale zakalec :) 

Zapewniam że w dzisiejszych czasach i z dzisiejsza techniką (roboty kuchenne, piekarniki z termoobiegiem i temperatura sterowaną elektronicznie) trzeba się bardzo starać, żeby ciasto nie wyszło.

 

Warto teraz napisać coś o moich kulinarnych inspiracjach. W końcu to cała esencja tego bloga. Mam wielu kucharzy, którzy mnie inspirują zarówno tych bardzo znanych (Gordon Ramsay, Jamie Oliver, Tom Colicchio czy Anthony Bourdain) jak i tych mniej znanych. Staram sie odtworzyć ich potrawy, za każdym razem dodając coś od siebie. 

 

 

 

Durszlak.pl Mikser Kulinarny - przepisy kulinarne i wyszukiwarka przepisów